Поради щодо подолання стресу
СТРЕС – це захисна реакція організму, спрямована на допомогу людині в подоланні складних життєвих ситуацій.
Ніхто не застрахований від нещасних випадків, різних втрат, складних ситуацій. Але треба не обмежуватися переживаннями, не концентруватися на них, не поступатися депресії, а діяти, шукати вихід, пробувати все нові та нові варіанти.
Поради щодо подолання стресу
1. З'ясуйте, що саме вас тривожить і зачіпає за живе.Розкажіть про те, що вас турбує, близькій людині. Це особливий психологічний прийом: проаналізувавши свою проблему вголос, ви дістанетеся до кореня своїх проблем і знайдете вихід із ситуації.
2. Сплануйте свій день.Учені помітили, що для людини, стан якої наближається до стресового, час прискорює свій біг. Тому вона відчуває непомірну завантаженість і нестачу часу.
3. Навчіться керувати своїми емоціями.
Вирватися зі стресового кола допоможе найпростіша йогівська вправа. Заплющить очі й подумки перенесіться на берег океану. Підніміть руки вгору й розведіть у сторони, уявляючи, як у них входить енергія. Складіть їх одна на іншу — ліва знизу. Цього цілком достатньо, щоб повноцінно відпочити, наситити мозок киснем і заспокоїтися. Не забувайте хвалити себе щоразу, коли вам удасться впоратися з хвилюванням.
4. Усміхайтеся, навіть якщо вам не дуже хочеться. Сміх позитивно впливає на імунну систему, активізуючи Т-лімфоцити крові. У відповідь на вашу посмішку, організм продукуватиме бажані гормони радості.
5. Відпочивайте разом із сім’єю.
6. Фізичні вправи знімають нервове напруження.
7. Музика – це теж психотерапія.Найкращим варіантом вважається класика або джаз.
8. Бувайте на дворі, гуляйте, сидіть в парку.Розслабитися і заспокоїтися допоможуть глибокі вдихи і спокійні звуки природи. Ранкова легка пробіжка буде не менш корисною.
9. Аби запобігти розчаруванню, невдачам, не треба братися за непосильні завдання.
10. Постійно концентруйтеся на світлих сторонах життя та подіях – це збереже здоров’я і сприятиме успіху.
11. Спілкування з тваринами.Численні дослідження показали, що домашні тварини позитивно впливають на нервову систему і допомагають впоратися з негативними емоціями і переживаннями.
12. Їжте морозиво – там є компонент, який покращує настрій. І банан – в ньому є сиротин, гормон щастя.
РЕЦЕПТИ ЩАСТЯ
1. Будьте оптимістами. Старайтесь проблеми вважати тимчасовим явищем і ніколи не сприймати їх близько до серця. Врешті-решт, не самі події роблять нас щасливими або нещасними, а наше ставлення до них.
2. Спілкуйтесь. Якщо у вас поганий настрій або здається, що життя втратило сенс, не засмучуйтесь. Просте спілкування з друзями, знайомими або близькими людьми по телефону чи за чашкою кави, не просто покращить ваш настрій, але й допоможе поглянути на негативну ситуацію зовсім з іншого боку.
3. Займайтесь справою. Людський мозок потребує постійного завантаження, а людина, якій належить виконати складну роботу, набагато щасливіша за неробу. Якщо вам зараз нелегко, складіть список першочергових справ та почніть їх виконувати. Це дозволить вам відволіктися від похмурих думок та стати щасливішими.
4. Займайтеся спортом. Доведено, що фізичні навантаження підвищують настрій. Біг, заняття у тренажерному залі, танці та навіть прогулянка на свіжому повітрі зроблять ваш настрій кращим.
5. Почувайтеся щасливими. Одна з найефективніших технік підвищення життєвого тонусу – почуватися щасливими. Якщо ви не відчуваєте себе щасливими – прикиньтеся. Декілька хвилин уявного щастя і у більшості людей поліпшується настрій.
6. Пробачайте. Неможливо бути щасливими, якщо у вас залишилися ненависть та образи. Пам'ятайте, що від ваших образ не страждає ніхто, окрім вас самих. Помилки та невдачі є уроками життя. Пробачайте інших. Пробачайте самих себе.
7. Не заздріть. Забудьте назавжди про заздрість – вона здатна отруїти все життя: подумайте, навіщо кому-небудь заздрити? Адже Ви – щаслива людина, і у вас все добре.
8. Частіше посміхайтесь. Пам’ятайте про силу посмішки, вона скорочує відстань між людьми.